استارتاپ¬های حمل¬ونقل درون شهری ( بخش دوم)

در ادامه مبحث معرفی استارتاپ­های حوزه حمل­ونقل ایران به بررسی اپلیکیشن تپ­سی می­پردازیم.

تپ­سی

دومین استارتاپ موفق ایرانی در حوزه خدمات حمل­ونقل درون شهری تپ­سی نام دارد. تپ­سی خرداد ۱۳۹۵ فعالیت خود را در تهران آغاز نمود. در حال حاضر ۱۲ شهر تحت پوشش خدمات این استارتاپ قرار دارند.

تپ­سی با استفاده از پنل کاربری و اپلیکیشن موبایل، رانندگان را به مسافران متصل می­کند. به ازای هر مسافر ۱۰ تا ۱۵ درصد از رانندگان کمیسیون دریافت می­نماید.

سرویس­های تپ­سی

تپ­سی در راستای ارائه خدمات بهتر امکان استفاده از سرویس­های متعدد را فراهم نموده­است. سرویس­های تپ­سی عبارتند از: سرویس دربستی، تپ­سی لاین، سرویس اقتصادی، تپ­سی تلفنی، پرایم، توان­یاب و پرو. پرایم سرویس ویژه بانوان، توان­یاب سرویس ویژه معمولان و پرو سرویس مربوط به خودروهای لوکس می­باشند.

بسیاری علت تمایز تپ­سی از دیگر رقبا را به تپ­سی لاین نسبت می­دهند. تپ­سی لاین سرویس چند مسافری این اپلیکیشن است. از خدمات این سرویس امکان شریک شدن با سایر افراد و کاهش هزینه سفر است. جلوگیری از هدر رفت سوخت و آلودگی هوا از دیگر ویژگی­های این سرویس است. البته تپ­سی لاین معایبی نیز دارد. یکی از این معایب انتظار برای مسافر بعدی است. علاوه بر آن راننده باید در ابتدا مسافر با آدرس نزدیک­تر را به مقصد برساند.

تسهیلات تپ­سی

  • برآورد هزینه

پس از انتخاب مبدا و مقصد هزینه سفر برای کاربر نمایش داده می­شود. پرداخت هزینه سفر به دو صورت نقدی و اعتباری ( آنلاین) امکان­پذیر است.

  • گزینه سفر

در این بخش کاربر قادر به انتخاب مسیر دوم، توقف در مسیر و درخواست سرویس رفت­وبرگشت می­باشد.

  • انواع سرویس

با توجه به نیاز امکان انتخاب سرویس­های متعدد برای مسافران فراهم شده است.

  • امنیت سفر

یکی از شعارهای تپ­سی تردد با امنیت است. در راستای تحقق این آرمان کاربران امکان به اشتراک گذاری اطلاعات سفر خود را دارا می­باشند.

  • امتیازدهی به راننده

رضایتمندی مسافرین از سفیران تپ­سی از طریق سامانه امتیازدهی تپ­سی مشخص می­شود. قاعدتا ” اولویت سفر با سفیران دارای امتیاز بالاتر است.

  • کد تخفیف

یکی دیگر از سیاست­های تپ­سی به منظور جلب رضایت مشتریان ارائه کدهای تخفیف به مناسبت­های مختلف است.

  • زبان

در اپلیکیشن تپ­سی امکان استفاده از دو زبان ترکی و انگلیسی فراهم شده است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.