استارتاپ¬های حوزه حمل و نقل ( بخش اول)

از مشکلات عمده مردم دسترسی به تاکسی و خودرو در سریع ترین زمان ممکن است. عدم وجود خودرو در روزهای بارانی و هزینه­های گزاف از دیگر مشکلات حوزه حمل و نقل درون شهری است.

در حال حاضر و با وجود اپلیکیشن­های حوزه حمل و نقل تا حدودی این مشکلات برطرف شده است. به راحتی و با استفاده از گوشی هوشمند امکان دسترسی به خودرو برای کاربر فراهم می­گردد. ۵ اپلیکیشن حمل­ونقل درون شهری عبارتند از: اسنپ، تپ­سی، ماکسیم، کارپینو و دینگ. در ادامه و طی چند بخش به بررسی این استارتاپ ها می­پردازیم.

اسنپ

اسنپ به عنوان اولین و معروف­ترین استارتاپ حوزه حمل­ونقل درون شهری شناخته شده­است. بنیانگذران این اپلیکیشن در ابتدا با طرح تاکسی یاب وارد بازار حمل­ونقل درون شهری شدند. پس از یکسال به جهت بازارپسندتر شدن اپلیکیشن تغییراتی در آن ایجاد نمودند. بدین صورت نام تاکسی یاب به اسنپ تغییر داده شد.

مشکلات اولیه استارتاپ از نوع اسنپ

از مشکلات اولیه این استارتاپ، عدم وجود نیروهای متخصص در این زمینه بود. بنا­بر اظهارات بنیانگذار اسنپ ( شهرام شاهکار): نیروی متخصص و خلاق لازمه رشد هر استارتاپ است. متاسفانه دانشگاه­های کشور کمتر چنین افرادی را پرورش می­دهند.

دیگر مشکل اسنپ عدم دسترسی به اینترنت نسل سوم در تمامی شهرهای ایران بود. این مشکل نیز با حمایت ایرانسل از استارتاپ رفع شد. در حال حاضر اسنپ در بیش از ۱۳۰ شهر کشور سرویس­دهی می­کند.

سرویس­های اسنپ

اسنپ با ۴ سرویس اسنپ­رز، اسنپ­باکس، اسنپ­اکو، اسنپ بایک به کاربران خود خدمات ارائه می­دهد. کاربران با توجه به نیاز خود سرویس مورد نظر خود را انتخاب می­نمایند.

امکانات اسنپ

  • برآورد هزینه

هزینه سفر پس از انتخاب مبدا و مقصد برای کاربر نمایش داده می­شود.

  • امتیازدهی به رانندگان

امکان امتیازدهی به راننده پس از سفر برای کاربر فراهم شده است. کاربران با توجه به میزان رضایتمندی خود از ۱ تا ۵ به رانندگان امتیاز می­دهند. میانگین امتیاز راننده تاثیر مستتقیم بر روی تعداد سفرها دارد.

  • امتیازدهی به مسافر

رانندگان اسنپ با گزینه­های بله و خیر میزان رضایت خود را از مشتری بیان می­کنند. در صورت نارضایتی راننده از پشتیبانی اسنپ با مسافر تماس گرفته و سوالاتی مطرح می­گردد. 

  • امکان اشتراک­گذاری سفر

با پذیرش سرویس، امکان اشتراک­گذاری مشخصات راننده، خودرو، شماره تماس راننده، شماره شناسایی سفر و ساعت حرکت برای کاربر فراهم می­گردد. بدین ترتیب اشخاص سوم نیز در جریان سفر کاربر قرار داده می­شوند.

  • انتخاب نوع سرویس

هر کاربر با توجه به نیاز خود امکان استفاده از سرویس­های مختلف اسنپ را دارد. سرویس­های اسنپ عبارتند­از:  اسنپ­رز ویژه بانوان، اسنپ­اکو (سرویس عمومی اسنپ)، اسنپ­بایک ( سفر با موتورسیکلت) و اسنپ­باکس ( پیک­موتوری).

  • گزینه­های سفر

پس از انتخاب مبدا و مقصد گزینه های سفر برای کاربر نمایش داده می­شود. با استفاده از این گزینه کاربر قادر به انتخاب مقصد دوم، مسیر رفت­وبرگشت و توقف در مسیر می­باشد.

  • کد تخفیف

اسنپ در مناسبت­ها و موقعیت­های مختلف برای کاربران خود کدهای تخفیفی را در نظر می­گیرد. تخصیص کد تخیف به سفر اولی ها از دیگر تسهیلات اسنپ برای کاربران است.

مزیت اسنپ

امکان امتیازدهی به راننده، قیمت پایین و مقرون به صرفه سفرهای درون­شهری از مزایای این اپلیکیشن است.

نقاط ضعف اسنپ

ورود خودروهای بی­کیفیت، حضور رانندگان بعضا ناآگاه و عدم سرویس­دهی مناسب در برخی مواقع از نقاط ضعف اسنپ است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.