با رهبر استارتاپ و نقش آن آشنا شویم

از استارتاپ به عنوان بخش مهمی از مراحل شکل­گیری کسب و کار نام برده می­شود. قاعدتا” برای پیشبرد هدف استارتاپی وجود یک تیم نیاز است. با  تشکیل گروه نقش افراد برحسب نیاز کسب و کار تعیین می­شود. هر فرد با توجه به توانایی خود بخشی از وظایف را برعهده می­گیرد. رهبری تیم یکی از مهم­ترین و حساس­ترین نیاز فعالیت استارتاپی است. حساسیت این مورد در ابتدای تشکیل تیم و آغاز فعالیت بسیار زیاد است. به دلیل اهمیت وجود رهبر در فعالیت­های استارتاپی به نقش و ویژگی یک رهبر خوب می­پردازیم

ویژگی­های رهبر موفق

طراحی نقش­ها و انتخاب افراد مناسب برای انجام کارها از عوامل موفقیت استارتاپ است. رهبری یکی از مهم­ترین عنوان­های شغلی است. جسارت، قدرت تصویرپردازی قوی و شوق بالا از ویژگی­های یک رهبر استارتاپی است.

ارتباط با دیگران

یک رهبر استارتاپ  باید همواره با کارمندان، مشتریان و سهامداران در ارتباط باشد. حرف­ها و نظرات آن­هارا بشنود. در مورد مسائل پیش­رو با هم به تبادل نظر بپردازند. این امر خود منجر به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد موضوعات مهم روز می­گردد. بعلاوه منجر به افزایش شناخت اعضا و فضای حاکم بر تیم می­شود.

اعتمادسازی

یکی دیگر از موارد مهم رهبری استارتاپ توانایی اعتمادسازی است. صحبت در مورد کارهای پیش­رو با اعضای تیم از مسائل مهم رهبری است. در جریان کار قرار گرفتن افراد و اطلاع از نتیجه و صحبت در مورد آن منجر به اعتماد بین افراد می­گردد. به طور کلی شفاف سازی، اقدام و پیگیری رهبر از موارد مهم اعتمادسازی بین مشتریان و کارمندان است.

شناخت بازار

درک بازار هدف، شناخت مشتریان و نحوه عمل رقیبان از ویژگی های یک رهبر موفق است. بدین وسیله انتخاب بهترین شیوه جهت رضایتمندی راحت­تر خواد بود. بیان روشن هدف و نوع فعالیت شما بیش از پیام تبلیغاتی افراد را به سمت آشنایی با شما ترغیب می­کند.

محیط کاری آرام

ایجاد محیط آرام و بدون تشویش یکی از هنرهای یک رهب رتیم است. شناخت کافی از سرعت عمل و قدرت تطبیق افراد با شرایط کاری بسیار مهم است. عدم توجه به این دو نکته استرس فرائانی را در شرایط بحرانی برای اعضا به همراه دارد.

کنترل احساسات

کنارآمدن با نوسانات و فراز و نشیب­های هر روزه دنیای کسب­وکار امری ضروری است. در فعالیت استارتاپی بخصوص در مراحل اولین نوسانات بسیاری احساس می­شود. رهبر تیم باید قادر به کنترل احساسات منفی و مثبت خود در این شرایط باشد.

تشویق

موفقیت شرکت حاصل تلاش و تعهد تیم کاری است. عدم توجه به تلاش تیم در زمان موفقیت منجر به فروپاشی کسب­وکار می­گردد.

وظایف رهبر استارتاپی

هدف گذاری

رهبر استارتاپ برای راه­اندازی کسب­وکار هدف مشخصی را دنبال می­کند. تسلط وی بر روی ایده نسبت به سایر اعضا بیشتر است. شاید نیازی به اطلاع تمام افراد از هدف وجود نداشته باشد. برنامه­ریزی­های کوتاه­مدت و بلند­مدت رهبر اعضا را برای انجام کارها راهنمایی می­کند. هدف­های ماهانه، فصلی و سالانه از عوامل رسیدن به هدف اصلی در کسب­وکار است.

نظارت بر بازار و بازاریابی

فروش و ارائه خدمات از اهداف مهم کسب­و کار است. پیش از آغاز فعالیت، شناخت موقعیت جغرافیایی، شرایط آب­وهوایی و بازار هدف اهمیت بسزایی دارد. عدم توجه به این موارد امکان شکست را افزایش می­دهد.

مدیریت مالی و بودجه­بندی

در فعالیت­های استارتاپی منابع مالی توسط سرمایه­گذاران فراهم می­شود. یک رهبر استارتاپی باید برای تمامی مراحل انجام کار بودجه ای را در نظر بگیرد. در تعیین مقدار بودجه هر مرحله باید به تورم توجه نمود.

حذف مشکل

در راه موفقیت هر کسب­وکاری مشکلات و موانع وجود دارد. یه رهبر باید توانایی حل مشکلات را در کوتاهترین زمان ممکن داشته باشد. انتخاب افراد، همچنین تجهیزات مناسب ونظارت بر آنها برای بهبود کارایی و حذف مشکلات موثر است.

تائید یا عدم تائید ایده­های نوآورانه

رهبر تیم باید اجازه تفکر خلاقانه به اعضای تیم را بدهد. ایده­ها را بشنود. گاهی برخی از نظرات منجر به ارائه خدمات بهتر برای رسیدن به هدف مدنظر می­گردد. به­طور کلی شناسایی بهترین ایده­ها و سرعت اجرا شدن آنها از وظایف مهم رهبر تیم استارتاپی است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.