فراخوان جذب ایده و استارتاپ در چرخه اول شتابدهنده اَکسِل – استان گیلان

فراخوان جذب ایده و استارتاپ در چرخه اول شتابدهنده اَکسِل – استان گیلان

 

اَکسِل به پشتوانه شرکت همراه‏ وس آغاز به کار کرده است. شرکت همراه ‏وس از بزرگترین و بهترین شرکت‏های ارائه دهنده سرویس‏ های ارزش افزوده موبایل و خدمات مخابراتی در کشور است. بنیان‏گذاران اَکسِل که خود تجربه کارآفرینی و راه اندازی کسب کار دارند، اَکسِل را با هدف سرمایه‏ گذاری روی ایده‏های جوانان خلاق ایرانی و ایجاد کسب و کار موفق برای آن‏ها، راه‏ اندازی کرده ‏اند.

شتابدهنده (Accelerator) یک ساختار منسجم و مشخص در جهت حمایت و توسعه کارآفرینی نوآورانه و دانش بنیان است که با هدف ارائه موارد زیر ایجاد می شود:

  • کمک به کوتاه کردن روندهای راه اندازی و توسعه یک کسب و کار نوپا
  • کمک در جهت بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات، و ثبات مالی کسب و کار نوپا
  • آموزش و پرورش استارتاپ های پذیرش شده به صورت موازی و گروهی به این دلیل که در زمان های مشخصی گروه های استارتاپی وارد و خارج می شوند (بر خلاف مدل مراکز رشد که یک یک و به صورت موردی عمل می کنند)
  • مشارکت در فرآیند فشرده ی توسعه کسب و کار نوپا برای یک مدت محدود (حداکثر ۶ ماه)
  • دارا بودن یک سیلابس آموزشی کسب و کار محور
  • ارائه ی فضای کاری، سرمایه اولیه، مربی گری و یا منتورینگ و راهنمایی و مشاوره از کارآفرینان پیشکسوت و باتجربه به کارآفرینان

مأموریت اَکسِل قدرت و شتاب بخشیدن به توسعه ‏دهندگان و استارتاپ‏ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) با تخصیص منابع مالی است، بطوریکه با اعتبارسنجی ایده ‏های نو، ایده برگزیده را بعنوان استارتاپ انتخاب می‏کند و با سرمایه‏ گذاری اولیه بر روی ایده، استارتاپ را تحت پوشش و حمایت خود درمی‎‏آورد و در مسیر ارزش‏آ فرینی سریعتر و کسب موفقیت‏ های بهتر، آموزش و خدمات لازم را ارائه خواهد داد.

فراخوان جذب ایده و استارتاپ در چرخه اول شتابدهنده اَکسِل –  استان گیلان از تاریخ ۲۰ بهمن لغایت ۲ اسفند برگزار می گردد. تمامی ایده ها و استارتاپ های درامدزا می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. اولویت های شتابدهنده اَکسِل محور های ۱) گردشگری ، ۲) صنعت IoT ، ۳) طرح های مبتنی بر AR و VR ، ۴) تولید محتوای ویدئویی می باشد.

ثبت ایده ها و استارتاپ ها به صورت انلاین و از طریق سایت www.eventaxell.ir صورت می پذیرد. جهت اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام شتابدهنده اَکسِل به نام ” eventaxell ” مراجعه نمایید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.