مسائل حقوقی استارتاپ ها ( بخش اول)

استارتاپ­ها به عنوان کسب­وکارهای نوپا، چالش­هایی را با خود به همراه دارند. مفاهیم قانونی یکی از چالش­های پیچیده فعالیت استارتاپی است. معمولا” در ابتدای کار بنیانگذاران کمتر به مسائل حقوقی توجه می­کنند. این امر در ادامه مسیر مشکل­ساز خواهد شد، حتی امکان سقوط استارتاپ وجود دارد. اهمیت توجه به مسائل حقوقی استارتاپ و گسترگی قوانین در چند بخش مورد بررسی قرار می­گیرد.

تنظیم قرارداد بین بنیانگذاران

همیشه جنگ اول بهتر از صلح آخر است. در ابتدای فعالیت بسیاری از مسائل از نظر بنیانگذاران استارتاپ اهمیت کمی دارد.توافقات و صحبت­ها به صورت شفاهی انجام می­گیرد. کمتر کسی به فکر قرارداد است. در­صورتی که احتمال مشکل­سازی همان مسائل بی­اهمیت ابتدایی با پیشرفت استارتاپ وجود دارد. در مسیر دستیابی به هدف اختلافات وجود دارد. گاه این اختلافات مسئله ساز می­­شوند. بروز اختلاف در بین بنیانگذاران استارتاپی از عوامل تضعیف تیم است. برای جلوگیری از این مسائل تنظیم قرارداد بین بنیانگذاران توصیه می­شود.

در نگارش قرارداد با توجه به نوع کسب­وکار موارد متعددی قابل ذکر است. از دلایل اصلی انعقاد قرارداد هم­بنیانگذاران اطلاع از مسئولیت­ و حقوق افراد است. تعهدات، وظایف و ضمانت عدم ایفای آنها از موارد دیگر انعقاد قرارداد هم بنیانگذاران است.

ثبت شرکت

شرکت­های استارتاپی بدون ثبت شرکت نیز امکان ادامه فعالیت را دارند. اما ثبت شرکت دارای مزایایی است.

با ثبت شرکت و ایده از آینده فروش محصول اطمینان خواهیم داشت. بدین صورت امکان مواجه با محصول مشابه در زمان رونق کسب­وکار به صفر می­رسد. یکی دیگر از مزایا، فعالیت رسمی و تحت کنترل قانون است؛ که خود باعث افزایش اعتماد معامله کنندگان می­گردد. افزایش اعتماد و اطمینان افراد و شرکت­ها جهت سرمایه گذاری و معاملات تجاری از پیامدهای ثبت شرکت است. امکان فعالیت تجاری با دولت، افتتاح حساب بانکی تجاری و حمایت قانون از تمام طرفین، دیگر مزایا ثبت شرکت است.

رعایت حقوق اشخاص

در صورت توسعه تکنولوژی، خدمات منحصر­به فرد یا تولید محصول، اصل مهم حفاظت از آن است. بنیانگذاران و سرمایه گذاران استارتاپ در تضمین حفاظت از حقوق اشخاص سهم دارند. هر دو باید از نقض حقوق اشخاص جلوگیری کنند. اقدامات رایج حفاظتی ایده ها شامل: ثبت اختراع، حق چاپ، علائم تجاری و اسرار تجاری می­شود.

دریافت مجوزهای لازم برای راه­اندازی کسب­وکار

برای راه­اندازی کسب­وکار اخذ مجوز از سازمان­ها و ارگان­های مختلف لازم است. با توجه به نوع کسب­وکار، قوانین کشور، محل استقرار تیم باید اقدام به دریافت مجوز نمود. عدم توجه به این نکته ایجاد مشکلات قانونی را در پی دارد. کسب مجوز پروانه کسب ( صنف)، نماد اعتماد الکترونیک و مجوز ساماندهی الزامی است.

در صورتی که کسب و کار مدنظر جزو مشاغل دارای صنف باشد؛ کسب مجوز از صنف مربوطه اجباری است. در غیر این صورت باید برای اخذ مجوز از اتحادیه کسب­وکارهای مجازی اقدام شود.

اینماد ( نماد اعتماد الکترونیک) دومین مجوز مورد نیاز کسب­وکار اینترنتی است. اصل مهم در مورد فروش اینترنتی کسب اعتماد کاربران است. اینماد تاییدیه کسب­وکار اینترنتی از مرکز تجارت الکترونیک وزرات صنعت و معدن است. ارائه خدمات و فروش محصول به مشتریان به صورت پرداخت آنلاین نیاز به دریافت نشان اینماد دارد.

احراز هویت مدیران سایت اینترنتی، افزایش اعتمادسازی کاربران نیاز به دریافت مجوز ساماندهی دارد. صدور این مجوز وابسته به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است. دریافت این مجوز نشانگر کنترل مطالب سایت است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.