چگونگه یک تیم استارتاپی تشکیل دهیم

پایه و اساس هر کسب­وکاری تیم قوی و باانگیزه است. تنها ایده خوب منجر به رونق کسب­وکار نمی­گردد. اعضا و تلاش آنها عامل موفقیت ایده می­شود. تفکرات افراد متفاوت است. حسن آن بررسی و تحلیل ایده از زوایای مختلف می­باشد. حاصل توانمندی­های متفاوت افراد نوآوری، ابتکار و ارائه محصول یا خدمات منحصربه فرد است. بنیانگذاران باید با توجه به نیاز بهترین افراد را بریا همکاری انتخاب نمایند؛ برای رسیدن به مقصد آنها را راهنمایی کنند.

انتخاب اعضای تیم از مراحل اولیه فعالیت استارتاپی و شروع کسب­وکار است. در این بخش با توجه به اهمیت موضوع نکاتی جهت گزینش اعضای تیم بیان می­گردد.

گزینش اعضای تیم

تعیین هدف و مهارت­های مورد نیاز دستیابی به آن

شناخت توانایی­های فردی توسط بنیانگذار اولین مرحله تشکیل تیم است. وی پیش­از انتخاب افراد باید به شخصیت، ارزش­ها و باورهای خود توجه کند. پس از درک دقیق این موارد قادر به تشکیل تیم خواهد بود. تعیین اهداف، چشم اندازها و مهارت­های مورد­نیاز برای دستیابی به آن در مرحله بعدی قرار دارد.

شناخت افراد پیش از انتخاب

استارتاپ کسب­وکاری نوپا است. عملکرد اعضای تیم عامل قدرت یا شکست آن است.. آشنایی با افراد، ویژگی­ها و توانایی­هایشان امری ضروری است. علاوه بر شناخت کافی از افراد به چند نکته دیگر نیز باید توجه شود:

تجربه کاری در حوزه استارتاپ

عدم مشکل با حقوق پایین

علاقه و اشتیاق به فعالیت در حوزه استارتاپی

آشنایی کامل با ریسک و عدم قطعیت در استارتاپ

چابکی افراد برای حل مشکلات

به­کارگیری افراد با صبر، کنارگذاری از کار به سرعت

انتخاب افراد در تیم اهمیت بالایی دارد. حتی یک انتخاب اشتباه قادر به انحلال تیم می­شود. در­صورتی که استارتاپ را به­عنوان قایق درنظر بگیریم، اعضا ملوانان قایق خواهند بود. تیم در راستای راهنمایی­های رهبر ( ناخدا) به سمت مقصد حرکت می­کند. عدم توجه به راهنمایی­های ناخدا حتی توسط یک نفر منجر به طی مسیر اشتباه می­شود. این امر علاوه بر وقت، زحمات تیم را از بین می­برد. برای عدم مواجه با این معضل حذف فرد خاطی گزینه مناسبی است. 

بهره­مندی از تفاوت­های فردی

تفاوت دیدگاه­ها و نظرات عامل خلق ایده یا راهکار جدید است. دید متفاوت افراد باعث افزایش میزان خلاقیت و چالش­های تیم می­شود.

توانایی ارتباط با دیگران

ارتباط بین اعضای تیم با هم نقش بسزایی در موفقیت تیم دارد. اعضا علاوه بر حل مشکل خود باید درصدد حل مشکلات دیگران نیز باشند.

فداکاری افراد

امنیت شغلی دراستارتاپ کم است. استرس زیاد است. حقوق دریافتی کم است. افراد باید با درنظرگرفتن این موضوع بالاترین عملکرد را از خود نشان دهند

شروع کار با افراد محدود

آغاز فعالیت­های استارتاپی با کمبود منابع مالی همراه است. شروع کار با افراد محدود این مشکل را تا حدودی رفع می­کند. اعضای گروه با توجه به استعداد و توانایی­های مختلف قادر به پوشش کمبود افراد خواهند شد. گاهی برخی از کمبودها با استخدام افراد ماهر به­صورت پاره­وقت حل می­شود.

ضرورت استخدام متخصصین بازاریابی، منایع انسانی و منابع مالی

اطلاع از بازار یکی از موارد مهم در ارتباط با پیشرفت کسب­وکار است. وجود فردی با این تخصص برای گروه مفید خواهد بود. با توجه به راهکارهای پیشنهادی متخصص بازاریابی میزان رضایتمندی افزایش می­یابد.

توسعه کسب­وکار مستلزم استخدام نیروی جدید است. شناخت مهارت­ها، فعالیت در جایگاه درست افراد از وظایف متخصص منابع انسانی است.

بودجه و منابع مالی استارتاپ­ها محدود است. حضور فردی با دانش مالی برای استفاده درست و بجا از سرمایه امری ضروری است.

شناخت شرکا

درصورت نیاز به شریک برای پیشبرد اهداف آشنایی با آن ضروری است. صبوری در انتخاب شریک بسیار مهم است. از ویژگی­های استارتاپ عدم قطعیت و ریسک بالاست. حفظ موقعیت و احساسات در مواقع بحرانی بسیار مهم است. نقش بنیانگذاران در این شرایط زیاد است.

بهره­گیری از علم روانشناسی

به­کارگیری افراد در پست­های مناسب از رمزهای موفقیت کسب­وکار است. شناخت افراد و تواناییشان برای به­کارگیری آنها در پست های درست مهم است. به منظور شناخت بهتر بسیاری از شرکت­ها جهت استخدام از تست­های big five, MBTI, DISC استفاده می­کنند.

جبران کمبود مالی به صورت معنوی

سرمایه اولیه استارتاپ اندک است؛ به­ناچار باد یاز افرادی با توقع پایین مالی کمک گرفت. از دست ندادن انگیزه شرط بقای استارتاپ است. رفتار مناسب با اعضا، شنیدن نظرات و ایده ها، تشکر و قدردانی، دادن اعتماد به نفس  منجر به دلگرمی افراد می­شود. کار در محیطی که افراد از حضور درآن لذت ببرند؛ نقش پول و مسائل مالی را کم می­کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.