کاهش بیکاری نتیجه حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپا است

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج گفت: سرمایه‌گذاری و تمرکز بر روی استارت‌آپ‌ها ضمن افزایش اشتغال و کاهش بیکاری موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود.
علی حاج‌کاظم در حاشیه افتتاح اولین نمایشگاه الکامپ در کرج با بیان این مطلب اظهار داشت: به طور حتم تمرکز و سرمایه‌گذاری روی این بخش با توجه به رویکرد خلاقانه و فناورانه ضمن کاهش بیکاری سبب رشد و توسعه اقتصادی کشور خواهد شد. حاج‌کاظم ادامه داد: اگر به طور جدی به مساله استارت‌آپ‌ها بپردازیم خواهیم دید که نقش موثری در افزایش سرمایه ملی خواهند داشت و با توجه به فلسفه وجودی استارت‌آپ‌ها و راهبرد فعالیت این نوع کسب‌وکارها که شامل فعالیت‌های ایده‌محور، نوآورانه، زودبازده و دانش‌بنیان هستند، استارت‌آپ‌ها با جذب سرمایه به سرعت به نتیجه می‌رسند و ارزش افزوده اقتصادی قابل ملاحظه‌ای خلق می‌کنند.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه افتتاح نمایشگاه الکامپ اتفاق بسیار خوشایند در کرج است، گفت: برای ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه استارت‌آپ‌ها، باید از همه ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه استفاده و حمایت کرد. حاج کاظم یادآور شد: طبق ارزیابی کارشناسان در کشورمان حدود هزار نوع شغل وجود دارد در حالی‌که در کشورهای توسعه یافته این آمار به ۱۸ هزار نوع شغل مختلف می‌رسد به همین علت مدیریت شهری کرج در پی ایجاد تنوع شغلی و رفع نیازهای مختلف شهروندان همچنین ایجاد شغل‌های پایدار به کمک جوانان آمده و سعی کرده در قالب برگزاری رویدادهای استارت‌آپ‌ویکند به حمایت از جوانان بپردازد و شرایطی را محیا کند که طی آن جوانان به خود شکوفایی و خود اشتغالی برسند و آینده در خوری را برای خودشان، شهر و ایران بتوانند ایجاد کنند.
عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: امروزه در جهان سهم بالای ارزش افزوده به استارت‌آپ‌ها تعلق دارد که به جای ایجاد صنعت‌های سرمایه‌بر یا دارای نیروی‌انسانی بالا، در آن‌ها دانش، فناوری و ایده‌های کارآمد محور قرار گرفته و از این طریق درآمدزایی می‌کنند و ما نیز با استفاده از این تجربیات و با حمایت از استارت‌آپ‌ها شاهد شکوفایی دانش در جوانان و ایده‌پردازان باشیم.
حاج کاظم تاکید کرد: مدیریت شهری کرج در نظر دارد با ایجاد «مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب‌و‌کارهای نوپا» با حمایت‌های پایدار و مستمر از ایده‌های خلاقانه و جمعی جوانان در راستای خودکفایی اقتصادی به نتایج مطلوبی دست یابد.
به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج تقویت روحیه کارآفرینی، کمک و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و ایجاد اشتغال سبب دلگرمی جوانان شده و با تقویت اقتدار ملی مانع از رسیدن دشمنان به اهداف شوم در راستای ایجاد رکود در کشور و وابستگی به غرب خواهد شد.
نمایشگاه الکامپ از ۵ بهمن در محل برگزاری نمایشگاه پارک چمران به مدت ۴ روز برگزار شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.